Historia firmy

Wyceń swoją inwestycję - wyślij zapytanie

Historia firmy

RISER Sp. z o. o. powstała w Jaworznie w 2005 roku i od tego dnia nieprzerwanie prowadzimy swoją działalność, wykonując prace budowlane oraz remontowe na terenie Śląska i Małopolski.

Ważnym krokiem naprzód w rozwoju naszej firmy było podjęcie w 2006 r. realizacji pierwszych zleceń dla Południowego Koncernu Węglowego, tj. przebudowy stołówki zakładowej w ZG Sobieski w Jaworznie oraz modernizacji łaźni górniczej w ZG Janina w Libiążu. Zaowocowały one wieloletnią, trwającą po dziś dzień współpracą z koncernem Tauron Wydobycie S.A., która z biegiem lat obejmuje coraz większe zlecenia, jak np. budowa stacji materiałowej i postojowej kolejek podwieszanych w ZG Janina w Libiążu, czy budowa stacji elektroenergetycznej GSZ 20/6kV Szybu Grzegorz w Jaworznie.

W 2008 r. rozpoczęliśmy współpracę w Jaworznickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, dla którego w latach 2008 ? 2009 wybudowaliśmy bloki mieszkalne przy ul. Marmurowej i Partyzantów, a także osiedle domów jednorodzinnych przy ul. Chełmońskiego oraz Hospicjum Stacjonarne im. Brata Alberta w Jaworznie. Działalność związana z budownictwem mieszkaniowym zaowocowała szerszą współpracą z firmą Xenakis Development, dla której budujemy osiedle domów wielorodzinnych w Świętochłowicach przy ul. Sudeckiej, a także blok mieszkalny w Jaworznie przy ul. Bursztynowej.

Dzięki pozyskanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa śląskiego na lata 2007-2013 środkom unijnym wykonaliśmy rozbudowę budynku siedziby naszej firmy. Wartość projektu wyniosła 1 305 400,00 zł netto, w tym dofinansowanie stanowiło kwotę 749 952,30 zł. Rozbudowa trwała 12 miesięcy ? od września 2009 do września 2010 roku, a wykonanie tego typu projektu na własne potrzeby pozwoliło nam spojrzeć na budowę z innej perspektywy ? z punktu widzenia Inwestora.

Budynek przed rozbudową ? zdjęcia archiwalne

stara baza 1 SONY DSC

Budynek po rozbudowie

Nowa baza 1 Nowa baza 2

Dzięki licznym realizacjom z zakresu budownictwa przemysłowego, takim jak m.in. budowa stacji serwisowych w Czeladzi i Częstochowie, rozbudowa stacji obsługi samochodów ciężarowych w Katowicach czy budowa stacji granulowania mułów węglowych w Libiążu, nasza działalność jest widoczna na terenie wielu miast Śląska a nawet Małopolski.
Jednocześnie z uwagi na intensywny rozwój działalności na zlecenie klientów korporacyjnych, podjęliśmy decyzję o wyodrębnieniu spółki córki, której zadaniem miała być obsługa klientów indywidualnych. W efekcie w 2013r. powstała firma RISER.domy, która wyspecjalizowała się w sektorze budownictwa jednorodzinnego.

1